Rekuperácia s entalpickým výmenníkom ‒ vetranie s ideálnou vlhkosťou pre váš domov

Prostredie vo vašej domácnosti ovplyvňujú najmä ľudia a ich správanie. Aktivity ako varenie, sprchovanie alebo polievanie rastlín zvyšujú vlhkosť v celom dome či byte. Úlohou dobrého vetracieho systému s rekuperáciou je aj znižovanie nadmernej vlhkosti, nielen zabezpečenie stabilnej klímy a čistého vzduchu počas celého roka.

Túto úlohu najlepšie zvláda rekuperačná jednotka DANTHERM HCV 400 E1 so snímačom vlhkosti RH a entalpickým výmenníkom. Čo však relatívne komplexný pojem entalpie znamená pre váš domov? Laicky povedané je entalpia súčtom teploty vzduchu a jeho vlhkosti. Riadené rezidenčné vetranie zabezpečuje kontrolovanú výmenu vnútorného vzduchu aj so správnou hodnotou vlhkosti (optimálna pre konkrétne ročné obdobie). 

pasted-image-0-1

Rekuperácia DANTHERM HCV 400 E1 sa však navyše postará aj o filtráciu vzduchu, aby ste vy a vaša rodina dýchali iba čistý vzduch bez peľov, prachu, hmyzu a menších úlomkov či mikroorganizmov.

pasted-image-0-2

Iba vetrať nestačí

Vetraním v zimných mesiacoch sa môžete vlhkosti zbaviť, ale vnútorná mikroklíma sa tak môže dostať do nerovnováhy. Nepríjemná je výsledná vlhkosť vzduchu v obytných miestnostiach, ktorá môže výrazne poklesnúť a škodiť tak vášmu zdraviu. Ak vlhkosť v interiéri dosiahne hodnoty v rozmedzí 25 ‒ 30 %, následky môžu zhoršiť dýchanie a narušiť stabilitu celkovej ekoklímy pre všetky živé organizmy u vás doma. 

Výnimkou nie je ani vysušovanie dýchacieho ústrojenstva vplyvom dlhodobo nízkej vlhkosti vzduchu. Nízka vlhkosť má však negatívny vplyv aj na drevené podlahy, nábytok a výrobky z dreva, ktoré vysušovaním strácajú pôvodnú kvalitu, lesk a odolnosť. Rekuperácia predĺži životnosť dreva v interiéri.

pasted-image-0-3

Entalpický protiprúdový rekuperátor získa teplo a vlhkosť spätne

Obyčajný vetrací systém s rekuperáciou tepla získava energiu späť len vo forme tepla, vetrací systém s entalpickým výmenníkom získava navyše aj vlhkosť. Tá je v zime približne len na úrovni 20 %. Entalpický výmenník v rekuperáciách DANTHERM efektívne získava teplo a vlhkosť bez predohrevu a bez prebytočného kondenzátu až do – 10 °C. Vďaka tomu výmenník v zime nezamŕza a nepotrebuje prakticky žiadnu údržbu okrem prepláchnutia prúdom vody vo vani.

pasted-image-0-4

Ešte lepšie výsledky dosiahnete pomocou príslušenstva v podobe VOC (Volatile Organic Compounds ‒ prchavé organické zlúčeniny) snímača kvality vzduchu, ktorý nepretržite monitoruje úroveň umelých a prírodných organických výparov vo vzduchu (zo stavebných materiálov, sprejov a parfumov, cigaretového dymu alebo pachy z nového nábytku a oblečenia). Snímač automaticky riadi jednotku a prispieva k plnohodnotnej a bezstarostnej klíme vo vašej domácnosti. Ako jeden z mála výrobcov, dokážeme tento senzor zabudovať priamo do jednotky.

kabel

Vďaka mobilnej aplikácii DANTHERM Residential môžete navyše tieto údaje sledovať aj priamo cez váš telefón alebo tablet s Androidom alebo iOS.

pasted-image-0-5

Myslite na svoju domácnosť s rekuperáciami DANTHERM, ktoré vždy zabezpečia správnu vlhkosť v interiéri.

Vyberte si z pestrej ponuky na www.klimoska.sk Ochotne Vám poradíme na info@klimoska.sk alebo telefónnom čísle 0917 733 013.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie